top of page
Mateřské rostliny

Kdo jsme...

Potkaly jsme se na psychoterepeutickém výcviku v Rodinné terapii. Obě máme rády cestování, sport a zábavu a také Prahu, zatímco Alena v ní našla druhý domov, pro Terezu domovem byla, i když ji před pár lety opustila. Ráda se ale do Prahy vrací. Když se vyskytla příležitost v krásném domečku v Hostivařské přírodě společně otevřít terapeutovnu, ani jedna neváhala. V terapeutickém páru nás baví objevování pestrosti rodinných vztahů a radost, pokud se podaří společnou prací podpořit rodinu k takové změně, pro kterou si přišla. V práci nám pomáhá společný humor, citlivost, kreativní a individuální přístup ke každé rodině, která se na nás obrátí..

Alena Krnáčová

Vystudovala jsem speciální a předškolní pedagogiku v roce 2006 a od té doby jsem pracovala v mnohých projektech zaměřených na podporu dětí ohrožených školním neúspěchem. Absolvovala jsem kurzy pro diagnostiku a intervenci dětí s problémy v pozornosti, učení a chování.

 

Významně mě obohatilo setkání s autorkami knih a kurzu "Respektovat a být respektován". Významně proto, protože jsem mohla v kontaktu s dětmi bezpečně aplikovat to, co jsem cítila přirozeně a intuitivně. A sice být dětem dobrým příkladem, vnímat jejich osobnost a vytvářet prostředí, ve kterém mohou růst. Každý další vzdělávací kurz, který jsem absolvovala byl směřován k rozvíjení takových dovedností, které mi umožní rozvíjet sebepojetí dětí, podporovat jejích poznávání, učení a konstruktivně metodicky vést především rodiče, pedagogy, nebo další odborníky, kteří se s dětmi denně setkávají.

​V roce 2026 to bude 20 let zkušeností, které jsem získala zejména v oblasti vzdělávání a poradenství. Pracovala jsem jako metodička projektu Inkluze, učitelka v MŠ se zaměřením na ekologii a pobyt venku v programu Začít spolu. Praxi jsem nabyla jako speciální pedagožka v běžných ZŠ a od roku 2015 působím v pedagogicko – psychologickém poradenství v PPP a ve své soukromé praxi.

Na profesní cestě se mi otevřela možnost absolvovat psychoterapeutický výcvik v Integrativní rodinné terapii. To mi umožnilo pracovat s dětmi v rodinném kontextu ještě hlouběji. Smyslem mé práce je vytvářet co nejzdravější podmínky pro rozvoj dětí, začít co nejdříve a komplexně se všemi, kdo do světa dětí patří tj. rodiny a školy.

Tereza Komárková

tereza.jpg

Před 20 lety jsem se rozhodla svůj profesní život spojit s dětmi a jejich rodinami. Pestrost moji práce byla plná inspitarivních rodin, které žily v různých sociálních podmínkách, pocházely z jiných zemí a potkávaly se s životními těžkostmi mnoha podob.

V roce 2009 jsem úspěšně ukončila studium na Univerzitě Karlově, obor Sociální práce a politika. Následovala řada kurzů, seminářů a hlavně profesních zkušeností. Prošla jsem si pozicí sociálního pracovníka a kurátora na OSPODu, pracovala jsem v řadě neziskových organizací a v neposlední řadě jsem vedla oddělení služeb péče o ohrožené rodiny a děti na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Mým velkým snem bylo stát se psychoterapeutkou. V hlavě jsem měla mnoho příběhů z rodin, kterým jsem si přála pomoct víc. Rozhodla jsem se jít za svým snem i prakticky, byla jsem přesvědčená, že to je tá správna volba. Nastoupila jsem do psychoterapeutického výcviku v Integrativní rodinné terapii a stala se psychoterapeutkou.

Získala jsem zkušenosti, díky kterým vím, jak důležitou roli hrají zdroje v našem okolí a v nás samotných. Jak významné je prostředí, ve kterém žijeme, lidé, se kterými vytváříme vztahy. Jak výjimečná je pro každého rodina - ta, ve které jsme vyrostli, ta současná, ale i ta, kterou bychom si přáli mít.

 

Chtěla bych využít své zkušenosti a pomoci jednotlivcům, dětem, celým rodinám - lépe porozumět jakkékoliv tíživé životní situace, ve které se ocitli. Společně hledat zdroje, sílu, dovednosti a energii k tomu je zvládnout, překonat.

 

Chtěla bych vás podpořit vydat se na cestu za změnou podmínek, ve kterých se necítite příjemně s respektem k potřebám všech, kteří jsou jejich součástí. 

bottom of page